
«Каліграфи для України» — таку благодійну виставку організували в Тбілісі. На експозиції представлено близько 50 робіт. 22 митці упродовж двох місяців створювали рукописи, щоб мовою каліграфії підтримати Україну.
— Споконвіку у Грузії були дві основні зброї – це меч і перо. Мистецтво каліграфії передавало з покоління в покоління факел свободи, силу книгознавства та історію перемоги. Зараз, коли наші воїни стоять на захисті України, ми подумали, чому б не застосувати ще й другу зброю на підмогу Україні, зокрема перо, — каже директорка Асоціації каліграфів Грузії Нестан Баґаурі.
Мистецтвознавець, каліграф, поет Ґіорґі Сісаурі представив дві роботи, одну з них на тему Благовіщення, рукопис оформлений двофігурною мініатюрою.
— Сподіваюся, що ця робота та загалом експозиція стане сповіщенням хорошої звістки і незабаром запанує мир в Україні та в усьому віті. Ця виставка є можливістю підтримати Україну та разом з тим долучитися до відродження каліграфії, — каже Ґіорґі Сісаурі. – Під час війни кардинально змінилися моя техніка, моє бачення. Бо каліграфія – це передавання внутрішнього стану на папір. Процес роботи над темою війни був дуже емоційним. Адже в такий момент, складно зібрати думки і надати форму, яка буде цілісною, естетичною і концептуальною.
Ідея створити каліграфічні роботи на підтримку України та організувати благодійну виставку народилася після початку повномасштабної війни Росії проти України. Саме тоді один із відомих грузинських каліграфів Давид Маісурадзе, який є заступником директора Асоціації каліграфів Грузії, розписав відому фразу, зокрема афоризм видатного грузинського поета і мислителя Шота Руставелі «Ось добро зійшло навіки! Зло здолали, зла нема!» в кольорах державного прапора України та двома мовами — грузинською і українською. Відтак цей афоризм силою каліграфії об’єднав митців на захист України і став лейтмотивом благодійної виставки.
— Коли почалася війна, думав, що я можу зробити як одна конкретна людина, митець, — розповідає Давид Маісурадзе. — Мистецтво є силою, яка дає можливість висловити емоцію. А один з найбільш потужних засобів – це каліграфія, адже вона об’єднує слово і почуття. Каліграф може підібрати фразу, яка буде найбільш потужною зброєю проти Росії і разом з тим вкласти в рукопис свої відчуття. Сподіваюся, що усі відвідувачі нашої виставки зможуть прочитати цю емоцію. «Ось добро зійшло навіки! Зло здолали, зла нема!» — ця фраза має стати логічним фіналом жорстокої війни, яка триває в Україні.
Слово, почуття і благодійна справа на підтримку України об’єднали каліграфів не тільки з різних куточків Грузії, а також з Німеччини, Туреччини. Свої три роботи спеціально для виставки надіслала українська каліграфиня Анна Єгорова. Благодійну виставку організували у мультифункціональному просторі Тібісі концепту. Усі виручені з продажу кошти будуть спрямовані на підтримку України.
Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тбілісі, фото авторки.

Владислав Прокопенко — Редактор новостей
Настоящий кошмар для журналистов! Режет и корректирует, требует пунктуальности и отчетов!
«Во всем должен быть порядок и дисциплина!»
Образование:
2000 — 2006
- Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики
Журналистка:
- 2019 новостной портал Комета
- 2016-2019 Редактор ленты новостей «Голос свободы»
- 2013-2016 Контент-менеджер «Обозреватель»
- 2007-2013 Контент -менеджер «Связной»
- 2005-2006 Внештатный корреспондент СМИ